Skład zespołu Góralski BAND

waka

Janusz Stoch “Waka”

skrzypce prym, sekund,wokal

Absolwent Zespołu Szkół Budowlanych w Zakopanem, z zamiłowania muzykant. Na co dzień muzykant z karczmy “Bąkowo Zohylina” w Zakopanem. Na skrzypcach gra od dziecka, zdobył szereg nagród i wyróżnień m.in.: pierwsze miejsce dla muzyki z Zębu – Przednówek w Polanach, drugie miejsce w kategorii solistów instrumentalistów (srebrne zbyrkadło) – MFFZG, trzecie miejsce dla muzyki z Zębu (brązowe zbyrkadło) – MFFZG. Członek zespołu regionalnego “Zbójnicek” z Zębu, gdzie zdobył m. in.: pierwsze miejsce w śpiewie grupowym – Sabałowe Bajania, pierwsze miejsce w śpiewie grupowym – MFFZG, pierwsze miejsce w śpiewie grupowym w prestiżowym konkursie w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Jeśli chodzi o wokal – wystarczy powiedzieć że znany pytac. Prywatnie mąż i tatuś – Stasia i Kubusia.

Piotr Łukaszczyk “Lufa”

skrzypce II prym, sekund, gitara elektryczna,

Z wykształcenia budowlaniec, zresztą jak większość muzykantów na Podhalu. Na co dzień zajmuje się nagłośnieniem, instrumentami i akcesoriami muzycznymi, więc realizuje się jako pracownik sklepu muzycznego. Pasja to muzyka. Gry na skrzypcach uczył go Marek Łabunowicz “Maja”, znany muzykant podhalański, ratownik TOPR, który tragicznie zginął w akcji ratunkowej. Członek zespołów regionalnych m. in. “Małe Bartusie” i “Sichlańskie Regle” z Murzasichla oraz “Orkiestry Pępka Świata” pod kierownictwem Krzysztofa Trebuni – Tutki, działającej przy MCK Jutrzenka w Zakopanem. Wyróżniony w przeglądach młodych muzykantów m. in. na Przednówku w Polanach – Kościelisko. Prywatnie mąż i tata.

lufa
grybus

Paweł Gał “Grybus”

akordeon: akustyczny, elektryczny, skrzypce (sekund), wokal

Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na wydziale Inżynierii i Ochrony Środowiska, specjalizacja: odnawialne źródła energii oraz zarządzanie środowiskiem. Absolwent studium podyplomowego z zakresu: Edukacji regionalnej na Podtatrzu na PPWSZ w Nowym Targu. Ukończył certyfikaty szkolenia dla instruktorów zespołów góralskich z tematu tańca, śpiewu i muzyki podhalańskiej w kategorii drugiej i trzeciej. Pasja to taniec, śpiew i muzyka podhalańska, kultura i tradycja Podhala oraz folklor Karpat. Na co dzień instruktor tańca i śpiewu góralskiego w szkołach i placówkach gminnych. Gra w kapelach góralskich, folkowych i cygańskich. Rodowity góral z Poronina związany z zespołem regionalnym “Regle” im. Jana Jędrola w Poroninie, gdzie zdobył szereg nagród i wyróżnień, z których najważniejszym było zdobycie prestiżowego tytułu na Podhalu “Harnasia Roku 2004”. Od 2010 roku pełni najważniejszą rolę w swoim życiu, jako oddany mąż i tatuś – Szymusia i Tosi.

Piotr Pawlikowski “Cichowian”

basy, kontrabas, gitara basowa

Muzykowanie wyniósł z domu rodzinnego, gdzie większość rodziny pasjonuje się muzyką. Swoją przygodę z graniem zaczął od dziecka, ukończył również szkołę muzyczną. Gra w karczmach regionalnych w Zakopanem. Muzykował w różnych kapelach ludowych i weselnych, również grał w wojskowej orkiestrze dętej gdzie pełnił służbę wojskową. Na co dzień twórca ludowy, zajmuje się rzeźbiarstwem artystycznym. Rzeźby Piotrka można zamówić lub zakupić w Zakopanem, na swoim stoisku regionalnym w Sukiennicach Góralskich. Piotrek również prowadzi wynajem pokojów gościnnych, z tego miejsca serdecznie zaprasza do siebie na wypoczynek w góry. Prywatnie: mąż i tata trójki dzieci.

cichowan
brak

Franciszek Duda “Franko”

instrumenty perkusyjne

Absolwent Technikum Mechanicznego w Nowym Targu. Perkusista grąjacy z zamiłowania od 15 roku życia. Grał w wielu zespołach bandowych oraz w różnych konfiguracjach – gatunkach muzycznych. Uczestnik festiwalu: “country top” w Warszawie, festiwalu w Mrągowie i innych imprez o podobnym prestiżu. Przez ostatnie 10 lat również pracował jako kierowca karetki w Nowotarskim Szpitalu. Pasjonuje się złotnictwem (również wyroby regionalne) gdzie zaprasza do swojego zakładu złotniczego. Prywatnie – mąż i tata gromadki dzieci, a nawet już dziadziuś :)

Visit Us On FacebookVisit Us On Twitter